Guy Olami - Photographer
Hosting

Ron Warm

גיא עולמי – אוצר גלריית החלונות
מארח את: רון ורם

אוקטובר 2005 בגלריית החלונות, קומה 3 בקניון עזריאלי


אוצר התערוכה: גיא עולמי

"כל הפנים והשמות"
רון ורם

To the Exhibition

נולדתי בתל-אביב ב- 1969 להוריי חיה ומנחם שאף הם תל-אביביים מלידה.
נשוי לדפנה ואב לאורי, עו"ד במשרד לאיכות הסביבה
עוסק בספורט הטריאתלון התובעני.
גר במושב נווה-ירק שליד הוד-השרון.
Ron
בוגר משפטים , תקשורת ובעל תואר שני בחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם.
בגיל 10 קבלתי מצלמת אגפא פוקט בפורמט 110, ומאז ועד היום איני מפסיק לצלם,
ויש שאומרים עלי: מצלם את כל מה שזז.
ספרי צילום, והרבה מאד ניסיונות וטעיה היו הדרך שלי ללמוד את רזי הצילום.
דרך מצלמת רפלקס של PENTAX - ME-SUPER שליוותה אותי שנים רבות ועד למצלמת ה- 5 - CANON EOS שהיא ידידתי הצמודה עד לימינו אלו.

אני הרפתקן בנשמתי וחולה טיולים ומסעות. טיילתי במשך תקופות ארוכות במזרח הרחוק, דרום אמריקה, אפריקה הדרומית והמזרחית, ארה"ב וקנדה, אירופה המערבית, ארצות אגן הים התיכון, טרקים בישראל ( הליכת חופי ישראל, הגולן) ועוד. בניגוד להיותי תל-אביבי שאפתי תמיד לטייל, לשבור גבולות ולצאת ולראות עולמות רחוקים וחדשים.
הצילום עבורי הוא דרך חיים, דרך יצירה ודרך תיעוד ממקור ראשון. כל צילום וצילום נחרטים במוחי בתוך "הרד דיסק" מיוחד, ומהווים עוד נדבך באוסף הזיכרונות האישי.

אוהב לצלם הכל : נופים, אנשים, פורטרטים, סצינות, בע"ח, צמחים, ערים, מבנים ועוד. תמיד אקח עוד רגע כדי להרוויח צילום טוב. אוהב לצלם טבעי, לחפש קומפוזיציות מעניינות, משחקי אור וצל, לרוץ על גבעה רחוקה וגבוהה, כדי לקבל זווית טובה יותר ולא אחסוך במאמצים כדי לקבל את הצילום המיוחל.

פירסמתי צילומים ב"מסע אחר" ובחוברת "מטיילים" על דרום אפריקה, נובמבר 2001 , ובעיתון "במחנה" במסגרת מדור "מסע אחר". ערכתי ערבי הקרנת שקופיות ממסעותיי בעולם במסגרות שונות וניהלתי את פורום אפריקה במסגרת חברת "למטייל ".
במסגרת טיוליי פגשתי המון סוגים של אנשים בעלי מראה מיוחד ושונה מהרגיל. לעיתים, אירוע מיוחד כמו פסטיבל או חגיגה, גרמו לאנשים לעטות את לבושם המסורתי ולהיראות חגיגיים ושונים, ולעיתים, בשבטים נידחים, אין צורך אלא במצלמה. הכל לפי העניין. לפעמים מפגש אקראי ברחוב הופך למפגש בין תרבויות ולצילום מרהיב. כל מה שדרוש הוא אומץ, נימוס , בקשה, או מיקום נסתר ועדשת טלה מכוונת.

" כל הפנים והשמות " היא תערוכת היחיד הראשונה שלי ומייצגת עבורי את הפאן האנושי במסעות ובאירועים שחוויתי. התערוכה מספרת את סיפורם של האנשים מאחורי התמונה בכל סיטואציה בה היא צולמה. תמיד התעניינתי באנשים השונים ממקום למקום וממרחב למרחב. במסגרת מסעותיי נתקלתי גם במקומות בהם כל הייחוד היה אנשי המקום עצמם ותו לא. אנשים נפלאים, חמים ומדהימים פגשתי לאורך המסעות. אם יכולתי, הייתי שואל לשמם, לסיפורם ולמעשיהם לפני או אחרי הצילום. בכל המקרים הקפדתי לשמור על כבודם של מצולמי ולצלם בעדשת טלה ממרחק ולא לדחוף עדשה לתוך פניהם. היו שסירבו לצילום ומי שלא חפץ בכך לא צולם. רבים אף קיבלו ממני עותק בדואר ( אם הגיע).

"והם עוברים בי שלב שלב, מי שהייתי מי שעכשיו
כל הפנים והשמות, כולם.
כל השירים שהם לקחו איתם..." [דני רובס]

הצילומים בתערוכה צולמו בתאילנד, הפיליפינים, הודו, אקוודור, ארגנטינה, מלאווי, דרום –אפריקה, טנזניה, קפריסין, יוון וכמובן ישראל. בחרתי בנושא רוחבי, והגיוון המעניין הקיים בתערוכה, מעביר קו משותף בין הפנים והאנשים על פני תבל ומדגיש כי למרות השוני, הבסיס של כולנו משותף, ואדם באשר הוא נמצא הוא אדם.

המון תודה מקרב הלב לאוצר היקר, גיא עולמי
שעזר לי להגשים חלום ישן ומתוק – תערוכת יחיד.


רון ורם - רחוב הגפן 3 , ת.ד. 354  נווה ירק, מיקוד 49945
פלאפון:  6233228 050 , בית: 9011305 03
מייל: ron_varm@yahoo.com

לתערוכה